Bernafon`un 75 yılı

Önemli bir görev

[iframe width="560" height="315" data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="https://www.youtube.com/embed/g28wcN9HKPM?autoplay=1" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen][/iframe]

Bernafon olarak bizim önemli bir hedefimiz var. Tutku, teknolojik yeterlilik ve bağlılıkla şekillenen bir hedef: "Birlikte insanları daha iyi duymaya ve iletişim kurmaya teşvik ediyoruz."

Bernafon'un 75. yılı için kutlamalara katılın ve bugünlere nasıl ulaştığımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önemli Kilometre Taşları

1946 - 1974

İşitme sağlığında bir İsviçre lideri

Her şey İsviçre'de mühendislik öğrencisi olan genç Hans Gfeller Jr.'ın babasının yeni işitme cihazını alıp kendi işitme cihazını yaptığı zaman başladı.

1946

Başlangıç ​​noktası

Bern bölgesinde iki fabrikası bulunan Gfeller AG, en iyi telefonlarıyla tanınan bir telekomünikasyon şirketidir. Başarılı olmasına rağmen, yönetim her zaman genişleme fırsatlarını aramayı sürdürdü. Büyük fırsat şirketin sahibi Hans Gfeller Sr., ABD'ye yaptığı bir seyahatten eve yepyeni bir işitme cihazıyla döndüğünde geldi. Oğlu Hans Gfeller Jr., özellikle buna büyük ilgi gösterdi. Ancak o zamanın en iyi odyoloji teknolojisine hayran olmak yerine bir tornavida aldı ve onu parça parça ayırmaya başladı. Kısa bir süre sonra, aile şirketi aracılığıyla kendi ses amplifikasyon cihazlarını geliştirmeye ve satmaya başladı.

 • Kurumsal bir müşteri olan İsviçre'nin posta, telefon ve telgraf hizmetinden (PTT) bir ziyaret. Hans Gfeller Sr. sağdan beşinci.

 • Hans Gfeller Jr. & Hans Gfeller Sr., işitme cihazı ile

Aralık


“A. Kunz & Co, Zürih ve E. Singer, Bern ile 128 İsviçre Frangı satış fiyatı, testler ve inşaat dahil üretim maliyeti ile 250 zor işitme 3 lamba amplifikasyon cihazının sağlanması için bir sözleşme tamamlandı yaklaşık 76 Frank. İlk numune tamamlanıyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde hazır olacak.”

Şirket yönetim kurulu tutanakları, 20 Aralık 1946

1949

Anında küresel bir başarı

Gfeller işitme cihazlarına olan ilgi İsviçre dışında da hızla arttı. 1949'a gelindiğinde, satış sözleşmeleri Kuzey Afrika ve Orta Doğu'ya kadar uzaklarda imzalanmıştı. Birkaç yıl sonra, Almanya Stuttgart'ta ilk satış şubesi açıldı.

 • 1950 dolaylarında işitme cihazı testi

 • 1950 dolaylarında işitme cihazı üretimi

1954

Taşınabilirden kulak arkasına

Bernafon’un ilk taşınabilir işitme cihazı, valf amplifikatörleri ve kullanıcıların ayrı bir kutuda taşımak zorunda olduğu bir filament pil içeren iki parçalı bir cihazdı. Transistörler küçülmeye devam ederken, Gfeller AG ilk kulak arkası enstrümanlarını tanıttı.

mini_vakuumroehre_384x384

Mini vakum valflerinden transistöre geçiş (ölçek: 1: 2)

1975 - 1994

Genişleme ve konsolidasyon

1973 ekonomik krizi, hızlı teknolojik değişikliklerle birleştiğinde, şirketin sonraki yıllar için stratejisini şekillendirdi. Giderek daha rekabetçi bir pazarda yerini alabilmek için Gfeller AG -hala çoğunlukla bir telekomünikasyon şirketi - tüm odağını işitme cihazlarına kaydırması gerekiyordu.

1982

T Serisinin piyasaya sürülmesi

İlk entegre devreler ve içinde iki küçük yonga ile donatılmış olan T-Serisi kesin bir başarıyı kanıtladı. Sonraki yıllarda daha fazla iyileştirme ile ürün o kadar popülerdi ki 2002'ye kadar üretimde kaldı.

1987

Ascom birleşmesi

Gfeller şirketi Autophon, Hasler ve Zellweger ile birleşti ve Ascom'u oluşturdu. Yeni grup 14.000 işçi çalıştırdı ve 2,2 milyar CHF yıllık ciroya sahipti.

İlk dijital işitme cihazı

Dört yıllık geliştirme sürecinin ardından, dünyanın ilk dijital olarak programlanabilir işitme sistemi olan PHOX hazırdı.

phox_tek_enduser_384x384

“Önceki cihazların bir tornavida kullanılarak bir akustikçi tarafından manuel olarak ayarlanması gerekiyordu. PHOX ile bağlantı parçaları, Intel işlemci içeren bir programlama birimi kullanılarak gerçekleştirilebilir. On farklı parametreye kadar düzenleme yapılabilir.”

phox_tek_enduser_384x384

“Önceki cihazların bir tornavida kullanılarak bir akustikçi tarafından manuel olarak ayarlanması gerekiyordu. PHOX ile bağlantı parçaları, Intel işlemci içeren bir programlama birimi kullanılarak gerçekleştirilebilir. On farklı parametreye kadar düzenleme yapılabilir."

1989

Sektörde önemli bir oyuncu

"Büyük bir gururla, şirket yönetimi çalışanlara ve hissedarlara yeni grubun dünyanın en büyük telekomünikasyon firmaları arasında on birinci sırada yer aldığını söyleyebildi."

1992

Bosch işitme etkinliklerinin devralınması

Şirket, Alman Robert Bosch GmbH firmasının işitme cihazı faaliyetlerini satın alarak büyümeye devam etti. Aynı yıl şirket Berlin'de kendi satış kanadını açtı.

1994

Ascom Audiosys'in William Demant Holding'e Satışı

“Ascom grubu tarafından belirlenen yeni bir stratejinin bir parçası olarak, çeşitli faaliyetlerin kaldırılmasına karar verildi. İşitme cihazlarının üretimi daha sonra Danimarkalı William Demant tarafından satın alındı."

1995 - 2021

İnovasyon yolunda

William Demant Holding'in - işitme sağlığına güçlü bir şekilde kök salmış temel bir işi olan - devralmasının ardından, üretim ve lojistik alanında uyum ve işbirliği başladı. Ürün geliştirme, pazarlama ve satış ayrı kaldı ve bağımsız olarak gerçekleştirildi.

1995

Bernafon adı ve Bern-Bümpliz'deki yeni merkezdeki

çeşitli bölümler "Bernafon" olarak yeniden adlandırıldı. Bernafon, ilk kez ürüne, arkasındaki firmaya ve Bern-Bümpliz'deki yepyeni genel merkeze bağlanarak referans verdi.

Bernafon inovasyon serisinde


1999

Smile

İlk tamamen dijital işitme cihazı

2002

Symbio

Dünyanın ilk ChannelFree™ işitme cihazı

2007

Brite

Harici hoparlör ile ödüllü tasarım

2012

Chronos

Geri besleme iptaline sahip Nano kulak içi alıcı enstrüman

2018

Zerena

Akıllı telefonlarla uyumlu ilk işitme cihazı

2019

Viron

İlk lityum iyon şarj edilebilir işitme cihazı

2019

Leox

İleri derecede işitme kaybı olan kişiler için True Environment Processing™ özellikli işitme cihazı

2020

Alpha

Sektörün Hybrid Technology™ özellikli ilk işitme cihazı

2021

Önümüzdeki yeni fırsatlar

Net bir yönlendirme ve yüksek performanslı ürünlere odaklanma, lider teknoloji ve olağanüstü destek sayesinde, Bernafon gelişmeye ve pazar payını artırmaya devam ediyor. Değişen sektördeki müşteri ve kullanıcı ihtiyaç ve beklentileri önümüzdeki yılların ilginç olmasını sağlıyor.

Görsel kimlik

Bernafon Logosu

Bernafon daha iyi işitmeyi sıradan hale getirmek için çalışan bir İsviçre şirketidir ve logomuz bu taahhüdümüzün görsel bir ifadesidir. Sloganımız bizi harekete geçiren coşku ve tutkuyu işaret ederken, markamızın yanındaki kulak simgesi, önde gelen teknolojiyle yüksek performanslı ürünler sunma sözümüzü simgeler.

bernafon_logo

Logo evrimi

Bir tatar yayının 1946'da ilk logomuzu süslediğini biliyor muydunuz? Savaşlar arası dönemde ve Büyük Buhran sırasında, bu aksesuar İsviçre markalarının ortak bir özelliğiydi. Tatar yayı, bugün hala zengin anlam bulduğumuz kalite, güvenilirlik ve dayanıklılık özelliklerini sembolize ediyordu.

 • 1946-1958

  bernafon_logo_1946

 • 1958-1986

  bernafon_logo_1958

 • 1986-1999

  bernafon_logo_1986

 • 1999-2007

  bernafon_logo_1999

 • 2007-2021

  bernafon_logo_2007

İsmimiz, ev dediğimiz şehirden - Bern, İsviçre'den geliyor. Ayrıca Bern'lilerin faydalı ve sorumlu insanlar olduğu biliniyor.

Ürün Kampanyaları

 • "Heidi" yi hatırlıyor musun? Bu, 2005 yılında SwissEar'ı tanıtmak için yayınlanan gerçek bir İsviçre kampanyasıydı.

 • Beğenilen bir kampanya. Hem Brite işitme cihazı (Red Dot ödülü sahibi) hem de kampanya unutulmaz ve benzersiz (2007) olarak kabul edildi.

 • Uluslararası tanınma. Bernafon Great Plus filmi 2016'da Cannes Kurumsal Medya ve TV Ödülleri'nde Altın Yunus kazandı.

 • İsviçreli otelci. Zerena'nın moda sözcüsü Charles Frey, ilk Bernafon HF dergisinin (2017) kapağını yaptı.

Öne çıkan diğer kampanyalar

Smile (1999)

:-)

Symbio (2002)

En hassas ses resmi

Prio (2006)

Sınıfın en iyisi

Xtreme (2007)

Sınırları zorlar

Vérité (2009)

Net doğal ses

Veras (2011)

Yeni bir bakış açısı

Chronos (2012)

Şimdi tam zamanı

Acriva (2013)

Maksimum hassasiyete odaklanın

Carista (2013)

Hikayeyi ayrıntılı olarak alın

Juna (2014)

Birinci sınıf bir işitme deneyimi için

Supremia (2015)

Güçlü perspektifler

Zerena (2018)

Yeni işitme dinamikleri

Viron (2019)

Viron'la ses gerçeğe daha yakın.

Leox (2019)

Doğallığı ortaya çıkarın

Alpha (2020)

Bernafon Alpha. En iyisinden ilham aldı.

Personel yorumları

Bernafon`da çalışan olmak nasıldır?

"İşitmeniz, Tutkumuz' sloganımız bana çok doğru geliyor. 9 yaşındaki bir kızın işitme cihazlarımız sayesinde sesi keşfettiğine şahit olmak çok tatmin edici ve paha biçilemez."
Silvana P., Marka Müdürü, İtalya

"Birlikte çalıştığım inanılmaz bir networke sahip olduğu için çok minnettarım. Üniversitelerdeki araştırma görevlileri, distribütörler, işitme sağlığı uzmanları - hepsinden çok şey öğrendim."
Neil H., Odyoloji Başkanı, Bern

"Birkaç meslektaşımla Bernie Bees adlı bir müzik grubu kurduk. YIlbaşı partilerinde ve müşteri etkinliklerinde çaldık. Boş zamanlarımızda pratik yapabilmemiz için yönetim bizi, bir grup odası ve bazı ekipmanlarla destekledi. Bu çok eğlenceliydi."
Uwe B., Ürün Yönetimi Başkanı, Bern

"Bernafon'daki özel çalışma ortamını vurgulamalıyım. Profesyonellik, nezaket ve yardım etme isteği her yerde mevcut. Bu paha biçilemez."
Andrzej P., Genel Müdür, Polonya

"İşimle ilgili en iyi şeylerden biri, yılda bir veya iki kez, dünyanın farklı yerlerinden gelen ürün uzmanlarıyla Bern genel merkezinde buluşuyor olmam. Her zaman iyi bir zaman."
Merlijn V., Ürün Uzmanı, Hollanda

"Bernafon markası için çalışmak, herkesin adınızı bildiği bir yerde küresel bir güç merkeziyle çalışmak gibidir. Bir işi yapmaya çalışırken, yerel ekip üyelerinizin veya binlerce kilometre uzaktaki bir iş arkadaşınızın yardımını alabilirsiniz."
Gregory S., Satış Müdürü, Birleşik Krallık

"Eğitim biriminde çalışmak çok seyahat etmeyi gerektiriyor ve bu beraberinde birçok macera da getiriyor."
Sonja K., Eğitim ve Ürün Desteği Başkanı, Bern

"Kanada'dan İsviçre'ye taşındık ve Bernafon bize harika bir İsviçre yaşamı sürdürme imkanı verdi."
Jennifer H., Editör, Bern

"Bernafon'da en sevdiğim şeyler: fantastik teknoloji, şirket genelindeki yakın aile hissi ve biz çalışanlar takımının samimi ve dürüst tutumu."
Navjeet S.J., Eğitim Müdürü, Birleşik Krallık

"Bernafon çalışanlarının refahına büyük önem veriyor. Bu, şirketin vizyonuna da yansıyor ve çok takdir ediyorum."
Tiziana D., Sosyal Medya Yöneticisi, Bern

"Takım ruhumuzu ve geleneklerimizi seviyorum. Ekibimiz yılda bir kez Bern'in en yeni macera odalarında bir saatlik bilmece çözmeye gidiyor. Takım çalışması, problem çözme ve hayal gücü becerileri, hazineyi bulmanın veya zor bir durumu kurtarmanın anahtarıdır."
Myriam S., Pazarlama İletişimi Proje Lideri, Bern

"Meslektaşlarımla iş sonrası yaptığım birçok aktiviteyi seviyorum."
Marc E., Proje Lideri, Bern

"Bernafon`da harika bir takım ruhunun olmasını seviyorum."
Graeme T., Pazarlama Yöneticisi, Birleşik Krallık

"Bernafon benim ikinci evim oldu. Arkadaşlarım olarak adlandırmaktan mutluluk duyduğum harika bir grup insanla hem bir birey hem de bir profesyonel olarak büyümeyi başardım."
Melissa M., Pazarlama Koordinatörü, İspanya

"En sevdiğim şey, ilginç bir sektörde harika bir marka için çalışıyor olmam."
Fabio L., Bölge Satış Direktörü, Bern

“Birlikte, insanları daha iyi duyma ve iletişim kurma konusunda güçlendiriyoruz.”

“Birlikte, insanları daha iyi duyma ve iletişim kurma konusunda güçlendiriyoruz.”