İpuçları ve püf noktaları

Bernafon işitme cihazlarının, getirdikleri olumlu değişiklikleri görebileceksiniz.

Bernafon işitme cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanma

 • Evde, daima işitme cihazlarınızı takın. Sohbetlerde göz temasını sürdürün. Mümkün olduğunca arka plan gürültüsünden kaçının.
 • İşte, en yakınınızdaki kişiye odaklanın. Sohbetlerde göz temasını sürdürün. Duyduğunuzu tekrar edin ve eksik bir bilgi olup olmadığını sorun.
 • Dışarıda yemek yerken, mutfaktan uzak sessiz bir alanda masa isteyin. Tiyatro, konferans, konser veya filmlere giderken bir döngü, kızılötesi veya FM sisteminin mevcut olup olmadığını araştırın.

Bernafon işitme cihazlarınızın bakımı

Temiz tutun

İşitme cihazlarınızı temiz tutmak önemlidir. Düzenli olarak kuru bir bez veya mendille silin. Cihazınızda geçici arızaya veya en kötü durumda tamamen bozulmaya yol açabileceği için kulak kirini temizlemeniz de önemlidir.

Temiz tutun

İşitme cihazlarınızın ıslanmasından (ör. duşta veya şiddetli yağmurda takmaktan) kaçının. İşitme cihazlarınız neme veya çok rutubetli koşullara maruz kalırsa, pilleri çıkarın ve işitme cihazlarını kuru bir saklama kitine yerleştirin. Bunları asla bir saç kurutma makinesi veya mikrodalga fırınla kurutmaya kalkışmayın.

Kimyasallardan kaçının

Tıraş sonrası losyon, saç spreyi, yağlar ve parfüm işitme cihazlarınız üzerinde zararlı etkilere sahip olabilecek kimyasallar içerir. Bu ürünleri uygulamadan önce daima işitme cihazlarınızı çıkarın ve işitme cihazlarınızı tekrar takmadan önce ürünü bir müddet kurumaya bırakın.

Aşırı sıcaklıklardan kaçının

İşitme cihazlarınız asla aşırı ısıya maruz kalmamalıdır. Bu cihazları arabanızın torpido gözünde bırakmayın.

İşitme cihazlarınızı nasıl temizlemelisiniz?

 • İşitme cihazlarınızı temizlerken eldiven giyin.
 • Pilleri şarj edilemeyen işitme cihazlarından çıkarın.
 • Kulak arkası işitme cihazlarınız varsa, işitme cihazı yüzeyini alkol içermeyen ıslak mendillerle temizleyin. Bunun nedeni alkole duyarlı hidrofobik bir kaplama ile kaplanmasıdır. Kulak kalıplarını ve kubbeleri temizlemek için IFU'ya bakın.
 • Kulak içi işitme cihazları için, işitme cihazlarının yüzeyini temizlemek için her türlü ıslak mendil kullanılabilir.
 • Islak mendillere bir alternatif, tiftiksiz pamuklu bir bez ve yumuşak bir sabun çözeltisi ile temizlemektir. İşitme cihazlarına girebilecek fazla su kullanmaktan kaçının.
 • Temizlikten sonra eldivenleri atın ve ellerinizi sabun ve suyla dikkatlice yıkayın veya uygun bir alkol dezenfektanı ile dezenfekte edin.
 • Temizlenmiş işitme cihazlarınızı bir saat kurumaya bırakın.
 • Daha fazla bilgi

  Bernafon işitme cihazlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için kütüphaneye gidin. Burada indirmek için yararlı pdf dosyaları ve izlemek için videolar bulabilirsiniz.

 • Ortak sorunlar

   Bazı küçük sorunlar kolayca çözülebilir. En sık karşılaşılan sorunlar için bazı yararlı sorun giderme ipuçları.

İşitme uzmanı mı arıyorsunuz?

Size en yakın Bernafon bayisi ile iletişim kurmanıza yardımcı olabiliriz.

İşitme uzmanı bulun