Kırmızı arka plan üzerinde beyaz ünlem işareti

Bernafon işitme cihazlarınızla sorun giderme

En sık karşılaşılan sorunları çözmenin birkaç yararlı yolu.

 • İçinden bir çizgi geçen kulağın çizimi

  Bernafon işitme cihazlarımın sesi yok

  İşitme cihazının sessiz konumda olduğunu kontrol edin. Pilin çalıştığını ve doğru şekilde takıldığını ve pil kapağının tamamen kapalı olduğunu kontrol edin.

 • İçine ses dalgası giren kulak çizimi

  Bernafon işitme cihazlarımın sesi bozuk

  Pilin doğru takıldığını kontrol edin; pil kontaklarını dikkatli bir şekilde temizleyin; pil yüzeyini kuru bir bezle temizleyin. Pili çıkarıp işitme cihazını kuru bir saklama kitine yerleştirin. Pili yenisiyle değiştirin.

 • Önünde ünlem işareti olan bir İngiliz anahtarı çizimi

  Diğer problemler

  Yaygın problemler ve bunların çözümleri, işitme cihazınızla birlikte verilen Kullanım Bilgileri kitapçığında listelenmiştir. Önerilen çözümlerden hiçbiri problemi çözmüyorsa ya da başka problemleriniz varsa işitme cihazı uzmanınızla iletişime geçin.

[iframe width="560" height="315" data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="https://www.youtube.com/embed/ZUi7ZZhA9n4?autoplay=1" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen][/iframe]

İşitme cihazlarınızı bir Apple cihazı ile eşleştirme

 1. İPhone'unuzu açın ve “Ayarlar” kısmına gidin.
 2. Bluetooth®'un açık olduğundan emin olun. Ardından “Erişilebilirlik” seçeneğine dokunun.
 3. “Erişilebilirlik” ekranında “İşitme Cihazları”nı seçin. Şarj edilmeye ihtiyaç duymayan işitme cihazları için pil yuvasını açıp kapatın. Şarj edilebilir işitme cihazlarını ise keşif moduna almak için kapatıp açın. İki işitme cihazınız varsa bunu her iki işitme cihazında da uygulayın ve cihazı iPhone'unuzun yakınında tutun. İşitme cihazı, üç dakika boyunca eşleştirme modunda kalır. İPhone'unuz eşleştirme için işitme cihazını algılayacaktır. Algılanan cihazlar iPhone listenizde görünecektir.
 4. İşitme cihazınızı seçin.
 5. Eşleştirmeyi onaylayın. İki işitme cihazınız varsa her bir işitme cihazı için eşleştirme onayı gerekir. İşitme cihazlarınızı veya iPhone, iPad ya da iPod'unuzu kapattığınızda bağlantı kesilir. Yeniden bağlanmak için işitme cihazlarınızı açın. İşitme cihazlarınız daha sonra iPhone, iPad ya da iPod'unuza otomatik olarak yeniden bağlanacaktır.
 6. Var olan eşleştirmeyi silin. Bazen eski bir cihazınız hâlâ eşleştirilmiş görünüyor olabilir. Mevcut cihazlarınızı temizleyerek ve yeniden eşleştirme yaparak eşleştirme sorununuzu giderebilirsiniz. Cihaz listede görüntüleniyor ancak buna rağmen bağlantı gerçekleşmiyorsa “İşitme Cihazları” ekranından cihazı seçin ve ardından “Bu cihazı unut” seçeneğine dokunun. Yukarıda açıklandığı gibi eşleştirme işlemini başlatmak için işitme cihazlarınızı kapatıp açın.

İşitme cihazlarınızı bir Android cihazla nasıl eşleştirirsiniz

 1. Eşleştirme sırasında, işitme cihazlarını kapatmayın ve mobil cihazdan en fazla 20 cm (7,9 inç) mesafede olduklarından emin olun
 2. Cihazınızda Bluetooth®'un açık olduğundan emin olun.
 3. Bernafon EasyControl-A uygulamasını başlatın.
 4. Uygulama, işitme cihazlarını otomatik olarak arayacaktır.
 5. İşitme cihazlarını kapatıp açın. Bu onları üç dakika boyunca eşleştirme moduna geçirir.
 6. Uygulamanın işitme cihazlarını algılamasını bekleyin.
 7. İşitme cihazlarını seçin ve devam edin.
 8. Uygulama, işitme cihazlarını eşleştirmeye ve bağlanmaya çalışacaktır.
 9. Uygulama işitme cihazlarına başarıyla bağlandığında, bir başarı mesajı göreceksiniz.
 10. Devam etmek ve uygulamayı başlatmak için "Devam" a dokunun.

ASHA için not:

Bernafon Alpha işitme cihazlarınızı uygulama aracılığıyla ASHA uyumlu bir telefonla eşleştirirken, yerel doğrudan akış (ASHA) da otomatik olarak kullanılabilir hale gelir.

Bu, ASHA işlevini kullanmanın önerilen yoludur.

ASHA'ya bağlanmak için lütfen Android yerel Bluetooth işlevini kullanmayın.

Gözlüklü bir adama dizüstü bilgisayar ekranını gösteren beyaz bluz giymiş, gülümseyen kadın

Bernafon Alpha ve Android akıllı telefonlar hakkında sık sorulan sorular

Bernafon Alpha işitme cihazlarınızı akıllı telefonunuza bağlama hakkında daha fazla bilgi edinin. Bernafon Alpha doğrudan Android akıllı telefonlara ses akışı hakkında yanıtlar bulun.

Alpha ve Android hakkında SSS

 • Bernafon işitme cihazları hakkında bilgi içeren çevrimiçi kütüphaneyi tasvir eden, yan yana dizilmiş 3 kitap çizimi

  Daha fazla bilgi

  Bernafon işitme cihazlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için kütüphaneye gidin. Burada indirmek için yararlı pdf dosyaları ve izlemek için videolar bulabilirsiniz.

 • Parlayan bir ampul çizimi

  Ipuçları ve Püf noktaları 

  işitme cihazlarınızı kullanmaya başlamak için işitme cihazlarınızın kullanımı ile ilgili bazı faydalı ipuçları ve püf noktaları aşağıda verilmiştir.

Önemli uyarı

İşitme cihazı amplifikasyonu, işitme uzmanınız tarafından gerçekleştirilen işitme cihazı takılması sırasında işitme kapasitenize göre benzersiz bir şekilde ayarlanır ve optimize edilir.