Bernafon işitme cihazlarınızla sorun giderme

En sık karşılaşılan sorunları çözmenin birkaç yararlı yolu.

 • Bernafon işitme cihazlarımın sesi yok

  İşitme cihazının sessiz konumda olduğunu kontrol edin. Pilin çalıştığını ve doğru şekilde takıldığını ve pil kapağının tamamen kapalı olduğunu kontrol edin.

 • Bernafon işitme cihazlarımın sesi bozuk

  Pilin doğru takıldığını kontrol edin; pil kontaklarını dikkatli bir şekilde temizleyin; pil yüzeyini kuru bir bezle temizleyin. Pili çıkarıp işitme cihazını kuru bir saklama kitine yerleştirin. Pili yenisiyle değiştirin.

 • Diğer problemler

  Yaygın problemler ve bunların çözümleri, işitme cihazınızla birlikte verilen Kullanım Bilgileri kitapçığında listelenmiştir. Önerilen çözümlerden hiçbiri problemi çözmüyorsa ya da başka problemleriniz varsa işitme cihazı uzmanınızla iletişime geçin.

[iframe width="560" height="315" data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="https://www.youtube.com/embed/ZUi7ZZhA9n4?autoplay=1" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen][/iframe]

Bernafon işitme cihazları akıllı telefonumla eşleşmiyor

 • iPhone®'unuzu açın ve “Ayarlar” a gidin.
 • Bluetooth®'un açık olduğundan emin olun. Ardından “Erişilebilirlik” i seçin. 
 • “Erişilebilirlik” ekranında, “İşitme Cihazları” nı seçin. Pil yuvasını açıp kapatın, eğer iki tane varsa işitme cihazlarında iPhone'unuza yakın yerleştirin. İşitme cihazı üç dakika eşleştirme modunda kalır. İPhone'unuz eşleştirme için işitme cihazını algılar. Algılanan cihazlar iPhone listenizde görünecektir.
 • İşitme cihazınızı seçin.
 • Eşleştirmeyi onaylayın. İki işitme cihazınız varsa, her işitme cihazı için eşleştirme onayı gereklidir. İşitme cihazlarınızı veya iPhone®, iPad®, iPod®'unuzu kapattığınızda bunlar artık bağlanmaz. Tekrar bağlamak için, pil yuvasını açıp kapatarak işitme cihazlarınızı açın. İşitme cihazları daha sonra otomatik olarak iPhone, iPad, iPod'unuza bağlanır.
 • Bir eşleştirmeyi temizleme.  Bazen eski bir cihaz eşleştirilmiş olabilir veya mevcut cihazlarınızı temizleyebilir ve yeniden eşleştirme ile sorunu çözebilirsiniz. Bu durumda, “İşitme Cihazları” ekranından,    listelenmiş cihazı seçip “Bu cihazı unut” seçeneğini seçin. Ardından, eşleştirme işlemini yukarıda açıklandığı gibi başlatmak için işitme cihazlarınızdaki pil yuvasını açıp kapatın. 
 • Daha fazla bilgi

  Bernafon işitme cihazlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için kütüphaneye gidin. Burada indirmek için yararlı pdf dosyaları ve izlemek için videolar bulabilirsiniz.

 • Ipuçları ve Püf noktaları 

  işitme cihazlarınızı kullanmaya başlamak için işitme cihazlarınızın kullanımı ile ilgili bazı faydalı ipuçları ve püf noktaları aşağıda verilmiştir.

Önemli uyarı

İşitme cihazı amplifikasyonu, işitme uzmanınız tarafından gerçekleştirilen işitme cihazı takılması sırasında işitme kapasitenize göre benzersiz bir şekilde ayarlanır ve optimize edilir.