Bernafon işitme cihazlarınızla sorun giderme

En sık karşılaşılan sorunları çözmenin birkaç yararlı yolu.

 • Bernafon işitme cihazlarımın sesi yok

  İşitme cihazının sessiz konumda olduğunu kontrol edin. Pilin çalıştığını ve doğru şekilde takıldığını ve pil kapağının tamamen kapalı olduğunu kontrol edin.

 • Bernafon işitme cihazlarımın sesi bozuk

  Pilin doğru takıldığını kontrol edin; pil kontaklarını dikkatli bir şekilde temizleyin; pil yüzeyini kuru bir bezle temizleyin. Pili çıkarıp işitme cihazını kuru bir saklama kitine yerleştirin. Pili yenisiyle değiştirin.

 • Diğer problemler

  Yaygın problemler ve bunların çözümleri, işitme cihazınızla birlikte verilen Kullanım Bilgileri kitapçığında listelenmiştir. Önerilen çözümlerden hiçbiri problemi çözmüyorsa ya da başka problemleriniz varsa işitme cihazı uzmanınızla iletişime geçin.

[iframe width="560" height="315" data-category-consent="cookie_cat_marketing" data-consent-src="https://www.youtube.com/embed/ZUi7ZZhA9n4?autoplay=1" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen][/iframe]

İşitme cihazlarınızı bir Apple cihazı ile eşleştirme

 1. Open your iPhone® and go to “Settings”.
 2. Make sure Bluetooth® is on. Then choose “Accessibility”.
 3. On the “Accessibility” screen, choose “Hearing Devices”. Open and close the battery drawer, on both hearing aids if you have two and place it close to your iPhone. The hearing aid stays in pairing mode for three minutes. Your iPhone will detect the hearing aid for pairing. Detected devices will appear in your iPhone list.
 4. Choose your hearing aid.
 5. Confirm pairing. If you have two hearing aids, pairing confirmation is needed for each hearing aid. When you turn off your hearing aids or your iPhone®, iPad®, iPod®, they will no longer be connected. To connect them again, turn on your hearing aids by opening and closing the battery drawer. The hearing aids will then automatically reconnect to your iPhone, iPad, iPod.
 6. Clear a pairing. Sometimes an old device may still be paired or clearing your current devices and re-pairing will solve the problem. In this case, from the “Hearing Devices” screen, if a device is already listed but will not connect, chose that device and then “Forget this device”. Then open and close the battery drawer on your hearing aids to start the pairing process as described above.

İşitme cihazlarınızı bir Android cihazla nasıl eşleştirirsiniz

 1. Eşleştirme sırasında, işitme cihazlarını kapatmayın ve mobil cihazdan en fazla 20 cm (7,9 inç) mesafede olduklarından emin olun
 2. Cihazınızda Bluetooth®'un açık olduğundan emin olun.
 3. Bernafon EasyControl-A uygulamasını başlatın.
 4. Uygulama, işitme cihazlarını otomatik olarak arayacaktır.
 5. İşitme cihazlarını kapatıp açın. Bu onları üç dakika boyunca eşleştirme moduna geçirir.
 6. Uygulamanın işitme cihazlarını algılamasını bekleyin.
 7. İşitme cihazlarını seçin ve devam edin.
 8. Uygulama, işitme cihazlarını eşleştirmeye ve bağlanmaya çalışacaktır.
 9. Uygulama işitme cihazlarına başarıyla bağlandığında, bir başarı mesajı göreceksiniz.
 10. Devam etmek ve uygulamayı başlatmak için "Devam" a dokunun.

ASHA için not:

Bernafon Alpha işitme cihazlarınızı uygulama aracılığıyla ASHA uyumlu bir telefonla eşleştirirken, yerel doğrudan akış (ASHA) da otomatik olarak kullanılabilir hale gelir.

Bu, ASHA işlevini kullanmanın önerilen yoludur.

ASHA'ya bağlanmak için lütfen Android yerel Bluetooth işlevini kullanmayın.

Bernafon Alpha ve Android akıllı telefonlar hakkında sık sorulan sorular

Bernafon Alpha işitme cihazlarınızı akıllı telefonunuza bağlama hakkında daha fazla bilgi edinin. Bernafon Alpha doğrudan Android akıllı telefonlara ses akışı hakkında yanıtlar bulun.

Alpha ve Android hakkında SSS

 • Daha fazla bilgi

  Bernafon işitme cihazlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için kütüphaneye gidin. Burada indirmek için yararlı pdf dosyaları ve izlemek için videolar bulabilirsiniz.

 • Ipuçları ve Püf noktaları 

  işitme cihazlarınızı kullanmaya başlamak için işitme cihazlarınızın kullanımı ile ilgili bazı faydalı ipuçları ve püf noktaları aşağıda verilmiştir.

Önemli uyarı

İşitme cihazı amplifikasyonu, işitme uzmanınız tarafından gerçekleştirilen işitme cihazı takılması sırasında işitme kapasitenize göre benzersiz bir şekilde ayarlanır ve optimize edilir.